Pomóż nam pomagać.

Adoptuj psa na odległość !!

 

Czym jest wirtualna adopcja?

Jeśli chcesz pomóc skrzywdzonym zwierzętom będącym pod opieką fundacji, a z jakiś powodów nie możesz przygarnąć pod swój dach psa ani kota, możesz adoptować zwierzę wirtualnie. Wirtualna adopcja to inaczej adopcja na odległość. Polega ona na finansowaniu potrzeb psa przez comiesięczne wpłaty na konto fundacji.

Czy adoptując wirtualnie zwierzę podejmuję jakieś zobowiązanie?

Nie. Wpłacając na nasze konto kwotę powyżej 30zł zostajesz wirtualnym opiekunem wybranego zwierzaka na 1 miesiąc. Dokonując takiej samej wpłaty w kolejnym miesiącu przedłużasz swój status wirtualnego opiekuna. Jeżeli chcesz zrezygnować, wystarczy napisać do nas maila z informacją, że rezygnujesz z wirtualnej adopcji oraz nie wpłacać kolejnej kwoty. Jednym słowem zrezygnować z wirtualnej adopcji możesz w każdej chwili, nie podając przyczyn. Oczywiście Fundacja nie zwraca wpłaconych wcześniej pieniędzy.

Jak zostać wirtualnym opiekunem?

Wystarczy wysłać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w treści wpisując:
- imię adoptowanego zwierzaka
- swoje imię, nazwisko czy też nick, który będzie wyświetlany przy zdjęciu "zaadoptowanego" zwierzaka na stronie Fundacji,

oraz wpłacić odpowiednią kwotę na konto


FOZ "ULGA W CIERPIENIU" FUNDACJA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI SKRZYWDZONYMI PRZEZ LUDZI
Bank Spółdzielczy 42-600 Tarnowskie Góry ul. Bytomska 6
NR konta : 24 8463 0005 2001 0001 2045 0001
tytułem:  "Imię Nazwisko wirtualnego opiekuna, wirtualna adopcja, imię psa/kota".


Istnieje również możliwość zamieszczenia przy zdjęciu zwierzaka zdjęcia Wirtualnego opiekuna wystarczy wysłać zdjęcie w mailu.

Jakie są koszty wirtualnej adopcji?

W zależności od deklaracji darczyńcy (wirtualnego opiekuna) jest to od 30zł wzwyż. Opiekun sam deklaruje się jaką pomoc może zapewnić. Przeciętny koszt wyżywienia 24 psów to co najmniej 600zł tygodniowo, tym samy miesięcznie wyżywienie jednego psiaka kosztuje minimum 100zł. Bardzo liczymy na wirtualnych opiekunów oraz ich wsparcie, pomoże nam to skupić się na leczeniu zwierząt.

Na co są przeznaczane pieniądze z wpłat?


Pieniądze z wpłat w pierwszej kolejności przeznaczone są na wyżywienie wybranego podopiecznego a w dalszej kolejności jeśli środki na to pozwolą na jego leczenie, szczepienia oraz środki trwale (koce, budę itp).

Fundacja NIE PŁACI HOTELOM itp firmom nastawionym na zysk. Nasi podopieczni znajdują się pod naszym "dachem" tak aby każdy grosz wpłacony przez darczyńców mógł być przeznaczony na leczenie, sterylizacje jak i wyżywienie potrzebujących zwierząt.
Koszty wyżywienia (niestety niejednokrotnie specjalistyczna karma np dla psów z cukrzyca) leków oraz opieki weterynaryjnej psów głodzonych, bitych i ciężko rannych sam w sobie stanowi duży ciężar, który darczyńcy (wirtualni opiekunowie) mogą pomoc na udźwignąć.

Czy zwierzak adoptowany wirtualnie może zostać zaadoptowany?


Zastrzegamy sobie oczywiście prawo do oddania Twojego wirtualnego podopiecznego do prawdziwej adopcji, jeśli znajdzie się dla niego nowy dom. Oczywiście niezwłocznie poinformujemy wirtualnego opiekuna o tym fakcie i zaproponujemy wybór nowego podopiecznego.

Kto może zostać wirtualnym opiekunem?

Wirtualnym opiekunem może zostać każdy (osoba prywatna, organizacja, określona grupa ludzi np. szkoła, klasa itp.) czy też firma.
Dla firm może to być dodatkowa forma reklamy - mogą umieścić obok zdjęcia zwierzaka swoje logo, czy też odnośnik do strony internetowej.

 

Szukają domu oraz wirtualnych opiekunów:

 

Kliknij na zdjęcie aby poznać szczegółowy opis.

 

Psy:

 

 

Lolek szuka wirtualnego opiekuna

Sznupi szuka wirtualnego opiekuna

 

Kajtek szuka wirtualnego opiekuna

Elmo szuka wirtualnego opiekuna

Jackie (Dżeki) szuka wirtualnego opiekuna

 

 

Suczki:

 

 

Tanita szuka wirtualnego opiekuna

Pusia szuka wirtualnego opiekuna

Eureka (Lori) szuka wirtualnego opiekuna

 

Sarna szuka wirtualnego opiekuna

 

Carmen szuka wirtualnego opiekuna

 

 

Koty i kocięta:

 

 

Murzynek Wirtualny opiekun: Katarzyna Plewińska

 

 

Szczeniaki:

 

 

 Ciapek szuka wirtualnego opiekuna

 

 

 

Regulamin:


Regulamin adopcji wirtualnej

1. Adopcja wirtualna oznacza darowiznę na rzecz FOZ "Ulga w Cierpieniu" Fundacji Opieki nad Zwierzętami Skrzywdzonymi przez Ludzi

2. Adopcja wirtualna nie ma nic wspólnego z kupnem-sprzedażą.

3. W zamian za wpłaty związane z adopcją wirtualną Fundacja będzie umieszczała na stronie adoptowanego zwierzęcia nick osoby adoptującej tzw. wirtualnego opiekuna. Nick będzie widoczny na stronie, dopóki wirtualny opiekun będzie dokonywał wpłat na dane zwierzę.

4. W przypadku niedokonania przez wirtualnego opiekuna przelewu przez 2 miesiące od ostatniej wpłaty, adoptowany przez niego wirtualnie zwierze zostanie na nowo przeznaczony do wirtualnej adopcji.

5. Jedno zwierzę może posiadać kilku wirtualnych opiekunów.

6. Fundacja  zastrzega sobie prawo do oddania wirtualnie adoptowanego zwierzęcia do prawdziwej adopcji. W takim przypadku adopcja wirtualna traci ważność, a fundacja zobowiązuje się do poinformowania o tym fakcie wirtualnego opiekuna.

7. Fundacja nie zwraca pieniędzy wpłaconych na rzecz wirtualnej adopcji.

8. Wirtualnym opiekunem może zostać tylko osoba pełnoletnia lub osoba niepełnoletnia posiadająca zgodę opiekunów na wirtualną adopcję.

9. Przesyłanie informacji i nowych zdjęć adoptowanego zwierzęcia nie jest obowiązkiem Fundacji.

10. Wszelkie wątpliwości dotyczące adopcji wirtualnych proszę konsultować z Rafałem Mazur Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..