TANITA z Dobryszyc - matusia karmiąca 5 szczeniaków, nie mogła spokojnie karmić swoich dzieci z powodu silnych dolegliwości bólowych ogona. Okazało się, że suczka cierpiała na zmiany skórne po całej długości ogona, które wywoływały u niej reakcje obronne na ból w postaci prób odgryzienia!!! Suczka nie była w stanie spokojnie karmić dzieci - walczyła kręcąc się w kółko tratując przy tym piszczące z głodu maluchy - które próbowały przyssać się do sutka matki. Nieustanny głodowy płacz szczeniaków spowodował u nich powstanie przepuklinek pępkowych. Próby leczenia ogona skutkowały reakcją odwrotną do zamierzonej. TANITA dostawał wręcz szału z bólu!!! Nie było innej rady - jak amputacja.

 


.
.
Po operacji suczka wyciszyła się. Dokuczał jej jedynie świąd gojącej się  rany pooperacyjnej. Radziła sobie lizaniem tego miejsca, na co nie mogliśmy jej pozwolić. Takie intensywne lizanie ostrym języczkiem psa skutkuje rozlizaniem szwów. Dyżurowaliśmy nocami napominając ją, aby zapobiec powikłaniom. Ponadto co 2 godz maluchy piły nadganiając "zaległości". Przytrzymywaliśmy matkę do karmienia ponieważ laktację miała prawidłową - ale szczeniaczki już podrosły i mocno kaleczyły ją ostrymi mlecznymi ząbkami i pazurkami.
Tanita nadal dokarmia małe - choć laktacja powoli zanika.
Po zakończeniu karmienia suczka zostanie poddana sterylizacji, a w dalszej kolejności szczepieniom oraz implantacji mikrochipem.

Bez pomocy Ludzi o Wielkich Sercach nie będziemy w stanie dalej pomagać takim skrzywdzonym psiakom jak Tanita!!

 

.

Aktualizacja 15.02.2016r

.

TANITA z zerwanym więzadłem krzyżowym prawym - prosi o pomoc
Pechowa TANITA z DOBRYSZYC  w woj. łódzkim do listy swoich nieszczęść dopisała kolejne - zerwanie więzadła krzyżowego prawego w stawie kolanowym.
Przypuszczalnym powodem tego urazu może być jej zrywność. Tanita wspaniale stróżuje, reaguje w dzień i w nocy. Widząc mysz polną potrafi bardzo intensywnie zerwać się z miejsca i błyskawicznie dobiec do celu. Zapewne ta cecha była przyczyną kolejnego nieszczęścia.

Biedaczka TANITA nadal nie ma żadnych ofert adopcyjnych. Przez cały okres pobytu w fundacji tj od 2012 roku ciągle słyszeliśmy, że cyt " jest ładna... miła...spokojna...grzeczna...potulna...itd ", tylko nikt z oceniających nie zdecydował się na adopcję. Jej dzieci znalazły swoje domy, ponieważ były uroczymi szczeniakami. Tanity nikt nie adoptował. Przypuszczamy, że powodem był odruch powarkiwania na amputowany ogon. Urazy psychiczne wywołane działaniem śrutów wstrzelonych do jej ciała były przyczyną takiej reakcji. Z przeszłością pechowej TANITY można zapoznać się na stronie.

Pomimo okresowego powarkiwania na niewidzialny ogon TANITA jeszcze nikogo nie ugryzła, nie zaatakowała. Do osób odwiedzających fundację lgnie tak jakby odnalazła swoich właścicieli.

15.02.2016 przyjęcie do Kliniki Weterynaryjnej w Katowicach Brynowie

 
 
Tanita na stole RTG. Zdjęcia RTG więzadła TANITY.
 
 
.

Aktualizacja 20.02.2016r
.
20.02.2016 powrót z kliniki po zabiegu.
 
 
 
.

Aktualizacja 21.02.2016r
.
 
 
.

Aktualizacja 22.02.2016r
.
Poniżej zdjęcia z dnia 22.03.2016 r Wzmocniliśmy opatrunek drugim bandażem
 
 
.

Aktualizacja 03.03.2016r
.
 TANITA wspaniale radziła sobie kicając na trzech łapkach. 03.03.2016 r zdjęcie opatrunku oraz szwów chirurgicznych.
 
.

Aktualizacja 25.04.2016r
.
 

Tanita jeszcze nikogo nie ugryzła, nie zaatakowała. Do osób odwiedzających fundację lgnie tak jakby odnalazła swoich właścicieli. Uśmiecha się kładąc przy tym uszka po sobie. Staje na dwóch tylnych łapkach prosząc o uwagę człowieka. CZEKA i tęskni za swoim wymarzonym domem. Tęskni za  rodziną przyjazną spokojnym zwierzętom. Tanita nie wymaga długich spacerów. Potrzebuje tylko właściwej diety odchudzającej oraz regularnego trybu życia.
TANITKA sierść ma piękną, zadbaną. Samochodem jeździ wspaniale /nie ma choroby lokomocyjnej/. W mieszkaniu niczego nie niszczy.

Do pełni szczęścia brakuje jej czułości swojej Pani /Pana.
Jest gotowa do adopcji  pod każdym względem, zarówno  fizycznym jak i psychicznym.
Czy kiedyś ten szczęśliwy dzień nadejdzie?

TANITA z Dobryszyc  pobyt w FOZ od 27-01-2012r

Wiek: ur. 13-01-2010
Płeć: suka-sterylizowana
Rasa: mieszaniec
Umaszczenie: tricolor
Znaki szczególne: kopiowany ogon dnia 06.02.2012r
Sterylizowana: 15-06-2012r
Odrobaczanie: 2 x w roku ( patrz Książeczka Zdrowia)
Zwalczanie ektopasożytów : "Ektopar" "Fiprex" "Fypryst" (patrz Ks. Zdrowia)
Szczepienia p/chorobom zakaźnym: 21-04-2016r "Nobivac DHPPi"A433B01, "Nobivac Lepto"A232A01
Szczepienia p/wściekliźnie: 21-04-2016r „Rabisin ”L421070
Implantacja mikrochipem (mikrochip wszczepiany jest po lewej stronie szyi, wszelkie iniekcje wykonywać po stronie prawej): 27-06-2012r Nr 985170002387210

 

 
Prosimy o pomoc finansowa dla pechowej TANITY. 
Prosimy również o pomoc adopcyjną.
Tanicie wystarczy ogródek do wybiegu, nie wymaga wielogodzinnych spacerów,
Starszym wiekiem właścicielom nie przysporzy kłopotów.
Prosimy - niech ją wreszcie ktoś pokocha!!!
 ZAPRASZAMY DO ZAKUPU CEGIEŁEK

Można także wpłacać pieniądze bezpośrednio na nasze konto:


FOZ "ULGA W CIERPIENIU"

FUNDACJA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI SKRZYWDZONYMI PRZEZ LUDZI
42-600 Tarnowskie Góry ul. Częstochowska 58

Numer konta: 24 8463 0005 2001 0001 2045 0001

Bardzo prosimy , by na przelewach pieniężnych w wierszu "tytułem" określać cel wpłaty/przelewu słowami :  "DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE FUNDACJI" PRZYKŁAD:Wzór prawidłowo wypisanego przelewu dla osób prywatnych jak i firm -  aby mogły przekazać pewien procent od stopy opodatkowania jako darowiznę (6-10%) co uprawnia do pomniejszenia podstawy opodatkowania w rozliczeniu rocznym:

 


DRUK DO POBRANIAW przypadku darowizny na potrzeby określonego  psa lub kota , prosimy  zaznaczyć cel wpłaty/przelewu jego imieniem "DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE FUNDACJI - DLA ..................np. Tanity." Prosimy również dopisywać login z Allegro - ułatwi nam to identyfikację wpłaty!!


Jeżeli chcieliby Państwo pomóc w inny sposób (np. poprzez zakup leków czy preparatów) prosimy o kontakt z jego opiekunką (prezesem fundacji) - Magdaleną Mazur tel. 604-253-456

Fundacja przyjmuje również darowizny w formie rzeczowej: miski, obroże, szelki, smycze, kagańce, legowiska, budki dla kotów, drapaki, zabawki i inne akcesoria dla zwierząt domowych.

INFORMACJA DLA PRACOWNIKA ALLEGRO : Przedmiotem aukcji jest specjalnie przygotowane imienne podziękowanie za darowiznę na rzecz zwierząt. Podziękowanie jest przygotowywane jednokrotnie dla każdej osoby, niezależnie od wylicytowanej ilości "cegiełek" i sumarycznej kwoty darowizny.


www.ulgawcierpieniu.pl

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA POMOC!

Obecnie w Fundacji / w prywatnym domu/ przebywają 23 psy , 6 szczeniaków , 1 kocurek-kastrat. Sforą opiekują się bezpośrednio tylko 2 osoby - na pełnym wolontariacie.

Nie możesz zmienić całego świata, ale możesz zmienić cały świat dla jednego zwierzęcia !