Szukaja koty

Imię: MURZYNEK

Murzynek- syn Metaxy urodzony 25.07.2010r. Jego braciszek - bliźniak miał więcej szczęścia, ponieważ wcześniej doczekał się szczęśliwej adopcji.
Murzynek choruje bardzo ciężko , podobnie jak Sfinks. Męczą ich intensywne wymioty, obfita , pienista , cuchnąco-krwista biegunka!!!
Obecnie Murzynek próbuje wracać do sił.Nie potrafi jeszcze wspinać się na człowieka, co uwielbiał czynić.Ukrywa się pod kołderką Pana , aby wspólnie w poczuciu bezpieczeństwa spędzić choć krótkie chwile.Dwukrotne wizyty dziennie w lecznicy - zostały od wczoraj zredukowane do jednej. Pozostałe nawadnianie pozajelitowe wykonujemy sami z racji uprawnień zawodowych / w/g zaleceń weterynarzy/.

Licznik kosztów weterynaryjnych wybił kwotę : 250,00zł do zapłaty.

Fundacja bardzo prosi o darowiznę na pokrycie faktury.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

aktualizacja 24.12.2010r

 

Z gromadki kocich podopiecznych nie zachorowała matka Malinka, córeczka Śnieżynka i kocurek BEX (z trzeciego, nieznanego miotu). Leczenie panleukopenii u kotów jest bardzo trudne, kosztowne i czasochłonne. Pechowo wirus zaatakował w okresie przedświątecznym, co wyeliminowało nas całkowicie z życia prywatnego. Przygotowania do Świąt prowadzimy "okazjonalnie" przemęczeni nieprzespanymi nocami.

Liczymy na szczodra pomoc darczyńców w opłaceniu leczenia choroby kotów. Bardzo prosimy o dopisek na przelewach - DLA KOTÓW

OSOBY MOGĄCE POMÓC W OGŁASZANIU KOTÓW DO ADOPCJI , PROSZONE SĄ O WYRAŻENIE CHĘCI WSPÓŁPRACY DROGĄ MAILOWĄ  na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Za zrozumienie sytuacji dziękujemy i życzymy spokojnych ,wesołych Świąt!!!  Niech w wigilijny wieczór wdzięczne zwierzęta przemówią do nas ludzkim głosem....................dziękujemy Wam!!!

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

aktualizacja 04.02.2011r

 

Ozdrowieńcy:

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

aktualizacja 08.04.2011r

KOCUREK MURZYNEK - już baaaaaaaaaardzo długo czeka na swój domek!!!!!!!!!!!!!!

Urodził się 25 lipca 2010r
Przeżył PP (panleukopenię) - na wskutek kontaktu z wirusem w lecznicy , gdy w październiku 2010r otrzymywał leki odrobaczające przed szczepieniami
Dnia 02 marca 2011r został wykastrowany
Dnia 29 marca 2011r ponownie został odrobaczony lekiem "Aniprazol" w dawce 1/2 tabl
Dnia 29 marca 2011r otrzymał szczepienie p/ch. zakaźnym"PUREVAX RCPCh" L 368550

Kocurek jest udomowiony, korzystający z kuwetki, zgadzający się z pieskami z którymi jest wychowywany.
Życie a tak dużym stadzie męczy go - dlatego usilnie poszukujemy dla niego domku!!!

Fundacja wykonuje transporty adopcyjne za pokryciem kosztów paliwa.
Kontakt w sprawie adopcji : tel.kom 0604253456 /nie odpowiadamy na SMSy/

 

Jak przygotować się na przyjęcie kota do domu?

Jeżeli jest to Twój pierwszy zwierzak, trzeba się wybrać na zakupy:
- kuweta ze żwirkiem
- miseczki na jedzenie i wodę
- odpowiednią karmę
- kontenerek, aby bezpiecznie transportować kota
- zakup drapaka może uratować meble przed zniszczeniem

Jeśli w domu już mamy kota, to czasem bedzie wymagana druga kuweta, bo nie każdy kot zaakceptuje zapach drugiego w swojej toalecie. Obowiązkowo drugi drapak - każdy kot musi posiadać swój własny.
Należy pamiętać, że dwa koty będą potrzebowały czasu na ustalenie hierarchii. W zależności od charakteru zwierząt może to trwać od kilku dni do miesiąca. W efekcie koty się albo zaprzyjaźnią, albo będą sobie schodzić z drogi.

Podczas planowania posiadania zwierzęcia trzeba też pomyśleć czy będziemy mieli co z nim zrobić podczas wakacji. Może wydaje się to oczywiste, ale jednak nie dla wszystkich, stąd rosnąca liczba zwierząt bezdomnych w tym okresie.